B.S.A Bilgisayar ve Yazılımları

Kurumsal

Firmamız 1995 yılında Ankara’da kuruldu. 1999 yılında ise firmamız İstanbul’a taşınmıştır. 1995 yılından bugüne kadar Ahşap (Panel Mobilya, Mutfak&Banyo, Mobilya vb...), Metal (Sheet Metal, Alüminyum, Cephe, Kapı&Pencere, Metal yan sanayi vb...) ve Mermer sektörlerine yönelik tasarım, sunum ve üretim ayaklarının, tüm aşamalarına cevap verecek bilgisayar programları ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Firmamızın kurulduğu günden bugüne satış, eğitim, satış sonrası servisi bir bütün olarak ele almaktadır ve aynı değerde önem vermektedir. 
Bu hedef doğrultusunda firmamız sunumdan, üretimin son aşamasına kadar tüm ihtiyaca cevap verecek ve birbiriyle uyumlu çalışan programları bünyesine katmıştır.

Programlarımızı kısaca tanıtacak olursak:

KitchenDraw (Panel mobilya, Mutfak Banyo ve Mobilya tasarım sunum programı) : Bulunduğu sektörde her türlü ürün ve mekan tasarımını hızlı ve kolay yapabilirsiniz. Müşterinize 3D olarak ve fotograf kalitesinde sunum yapabilir ve fiyat verebilirisiniz. Üretim aşamasına geçmeden önce detaylı malzeme listesi alarak, maliyetinizi kontrol edebilirisiniz. Ayrıca üretim aşamasında hatasız kesim listesi alarak, üretime zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Programın içinde yer alan mutfak, banyo, ray dolap, mobilya, vitrifiye, fayans vb... hazır kataloglar sayesinde sınırsız tasarım imkanına sahip olursunuz. 1995 yılından bugüne elde ettiğimiz deneyimler sayesinde her geçen gün yeni renkler, dokular, kapak modelleri ve modüller eklemekteyiz.

Cabinet Vision (Panel Mobilya Fabrika Yönetim Programı):Tasarımdan üretimin son aşamasına kadar tüm detayları çözen panel mobilya fabrikası yönetim programı. Kendi modüllerinizi kendiniz üretim yöntemlerinize göre tasarlayıp, kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Showroomlarınız da ve fabrikanızda kütüphanenizi kullanarak müşterinize yeni modül ve mekan tasarımı yapabilirsiniz. Üç boyutlu fotogerçekçi görütü verebilirsiniz. Fiyat verebilirsiniz. Maliyetinizi tüm detayları ile hesaplayabilirsiniz. Programımız kesim listesi çıkarıp CNC ebatlama makinasına direk veri gönderir. Programımız tüm delik bilgilerini elinizde bulunanan her marka ve model CNC işleme merkezine gönderir. Başka bir optimizasyon programına veya CAD CAM progrmına ihtiyacınız olmaz. Barkodlu etiket çıkararak tüm üretim sürecinde parçayı hatasız takip etmenizi sağlar. Her türlü imalat yöntemi, çekmece tipi, bağlantı sistemi ile sorunsuz çalışır. 

Opticut (Optimizasyon programı) : Programımızın en önemli özelligi kullancının en az fire vermesini sağlayarak, hem paradan hemde zamandan kazanç elde etmesini sağlamasıdır. Tamamen türkçe olan programımız 1-2 saatlik bir egitim ile öğrenilebilecek kolaylıktadır. İstenmesi durumunda kesim listelerini CSV (tekst) formatında dışardan içeriye alıp optimizasyon yapabilirsiniz. Programımızda her hangi bir kısıtlama ve sınır yoktur. Barkodlu etiket çıkararak tüm üretim sistemi boyunca parçayı rahatlıkla takip etmenizi sağlar. Şu an sektörümüzde kullanılan tüm CNC ebatlama makinaları ile uyumlu çalışmaktadır. Fiyat - verimlilik karşılaştırması yaptığımızda size her kullanımda kazanç sağlayan programımız, ebatlama yapan firmaların vazgeçilmez yazılımıdır. Sunum programlarından alınan kesim listesi ve Opticut programı ile bir otomasyon sağlanır ve bunun sonucu olarak üretimde CNC makine parkuru kullanan imalatçıların yapacağı tek işlem mevcut projeyi tasarlamak olacaktır. Seri üretimlerde bu sistemle yılda yaklaşık %17 karlılığın arttığını ve kalifiye personel eksikliğinin bu yöntem ile çözülebildiği görülmüştür.

Optinest (Nesting programı): Her türlü şekilsiz (üç gen , beş gen, altı gen, daire, elips vb..) nesnenin bir panel üzerine minimum fire ile yerleştirilmesini sağlar. Dışarıdan .dxf olarak dosya alabilirsiniz. Çıkan sonucu dışarıya .dxf olarak gönderebilirsiniz. .dxf alabilen her model plazma kesim, su kesim, lazer kesim gibi CNC makinelere dosya gönderebilirsiniz. İstenirse boşluk kalması durumunda malzeme içersine başka malzemede yerleştirilebilir. Kendi içerisinde çizim modülü sayeside herhangi bir çizim programına ihtiyaç kalmadan çizim yapabilirsiniz.

Radan CAD CAM programı: Sheet Metal sektöründe CNC punç, büküm, lazer, plazma ve su jeti işlem merkezleri için CAD CAM proğramı. Her türlü şekilsiz (üç gen , beş gen, altı gen, daire, elips vb..) nesnenin bir panel üzerine minimum fire ile yerleştirilmesini sağlar. Dışarıdan .dxf olarak dosya alabilirsiniz. Otomatik takım atama özelligi vardır. Çıkan sonucu dışarıya .dxf veya direk CNC işlem merkezine gönderebilirsiniz. Bir programda hem lazer, hem punç hem de büküm makinasını çalıştırabilirsiniz.

StairDesigner (Merdiven Tasarım ve Üretim programı) : Programı ile Ahşap, Metal ve Beton Merdiven tasarımlarınızı çok kısa bir sürede yapabilir, yaptığınız tasarımların kesim listelerini, 1/1 ölçekle kalıplarını alabilir ve üretime doğrudan geçebilmeniz mümkündür. Stairdesigner sayesinde, çok hızlı 3D görseli , rengi ve dokusu ile merdiven tasarımını bitirebilirsiniz. Tasarımı bitip müşteri onayı alıdıktan sonra ciddi zaman alan üretim ayağı sizin için artık çok kolay. Tek tuşla tüm üretim bilgilerini alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde üretimdeki hataları minimuma indirerek , zamandan ve hata maliyetlerinden büyük ölçüde kazanımlar sağlarsınız.

Polyboard (Mobilya dolap tasarım ve Üretim programı): Programında ise Dolap, Gardırop, Ray Dolap, Kütüphane vb.. mobilyalarınızı tasarlayabilir bu tasarımlarınızı DXF Dosya Transfer edebilir, kesim listesini alabilir, tanımlanmış (veya tanımlanabilen) değişik imalat metotlarını uygulatabilir, istenilen malzemeyi uygulatabilir, istenilen renk ve doku kullanılabilir ve tasarımınızı CNC işleme merkezi makinelerine DXF Dosya transferi ile aktarıp tüm delik, kanal, kertmeler ve kesimlerini tek program da sorunsuzca gerçekleştirebilme imkanı sağlamaktadır.

Alphacam(CAD /CAM programı) : AlphaCAM programı çeşitli yardımcı modülleri ile farklı sektörlerdeki (Ağaç İşleme, Kapak Modelleme ve Üretim, Metal İşleme, Kalıp Üretimi, Mermer İşleme vb.) üretimlere doğrudan katkı sağlamaktadır. Mobilya sektöründe kapak üreticilerinin yarattıkları her model için farklı ölçü alternatifi uygulamaların da, aynı model için yeniden CNC makineye veya mevcut program da aynı işlemleri tekrar yapılması gerekiyor. AlphaCAM programı ile 3 Eksen CNC işlemem makinelerinden 5 eksenli CNC işleme merkezlerine kadar geniş bir yelpazede çalışma özelliği ve mevcutta bulunan CNC İşleme makinelerinin parametrelerini üzerinde bulundurması ve hazır da parametreleri bulunmayan makineler içinde çok hızlı bir şekilde parametre yazılabilmesi imkanı ile programın üretime adapte edilme süreci hızlanmaktadır.

UPVC Kapı pencere tasarım ve üretim programı: Plastik dograma üretici ve montaj bayileri için hazirlanmis olan uPvc Designer For Windows programi, kolay kullanimi ve esnek parametrik yapisi ile pvc sektörüne kesin ve profesyonel çözümler sunmaktadir. Yeni modülleri sayesinde hem kesim makinasına hemde CNC profil işlem merkezine direk dosya gönderimi yapabilirsiniz. Bu sayede sunumdan imalatın sonuna kadar programımız tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. İmalalati yapilan dogramalar için otomatik stok aktarma yapilabilir.

Hicad Çelik ve Alüminyum Cephe 3B tasarım ve Üretim programı: 3D çelik, aleminyum cephe, bina tasarımı ve üretimi konusunda lider yazılım.

 

İLETİŞİM

Adres: Ferhatpaşa Mah. G-29 Sok. No:19 - 21 Pk.34888
Ataşehir- İstanbul Türkiye

Telefon: +90 216 305 82 19 +90 216 305 28 07

BÜLTEN

Bültenimize kaydolarak sitemizdeki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright © 2019 | B.S.A Bilgisayar ve Yazılımları