BSA YAZILIM

Kurumsal

BSA Yazılım, tüm üretim süreçlerine tek programla çözüm sunuyor: 1995’ den bugüne çözüm üretiyoruz.

 

Kurulduğumuz 1995 yılından bu güne Ahşap, Mermer, Sac Levha , Panel Mobilya , Alüminyum Cephe ve Kapı&Pencere sektörlerine yönelik yazılımları başarı ile tüm bu sektörlerin hizmetine sunuyoruz. Firma olarak ağırlıklı olarak yapı sektörüne çalışıyoruz. 1999 yılında Ankara da olan merkezimizi İstanbul’a taşıdık. 1999’dan 2001’e kadar program ağırlıklı çalıştık. 2001’den itibaren öncelikle Almanya dan Rotox GmbH ile sonra İtalya dan FOM S.r.l makine ile distribütörlük anlaşması yaptık. 1995 yılında başlayan yazılım alanındaki faaliyetimizi bugüne kadar kesintisiz sürdürdük. Yazılım sektöründeki gelişmelerin hızı ve iş yoğunluğu nedeniyle 2013 yılında makina sektöründeki  faaliyetimizi durdurduk, CAD CAM sektöründe uzmanlaşmya ve sanayinin tüm alanlarına hizmt vermeye karar verdik. Asıl işimiz olan yazılım işine odaklandık. Şu anda ağırlıklı olarak Ahşap sektörüne (mutfak, banyo, raydolap ve mobilya vb..), Sac Levha, Kapı&Pencere-CEPHE ve Mermer sektörlerine  yönelik tasarımdan üretimin en son aşamasına kadar destekleyen programları müşterilerimize sunuyoruz. Alüminyum sektörüne de cephe tasarımından üretimin son aşamasına kadar programlar ile hizmet veriyoruz. Her iki sektörede CAD, CAM ve CAD/CAM programları pazarlıyoruz. Ayrıca sac levha sektörüne yönelik olarak Lazer, Plazma, Punç ve Büküm makinalarına CAD CAM programları veriyoruz. Kısacası bu sektörlerde bulunan firmalara yönelik “Tasarımdan-Sevkiyata” tüm fabrikayı yönetecek programlar ile müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

TASARIMDAN FİYAT TEKLİFİNE KADAR TÜM ÜRETİM SÜREÇLERİ KONTROLÜNÜZ ALTINDA’

Mobilya ürün grubuna yönelik çalışmalarımıza tasarımla başladık. Programlarımızla üç boyutlu olarak herhangi bir mobilyayı, mutfağı ya da banyoyu tasarlayabilirsiniz. Fotoğraf kalitesinde görüntü alabilirsiniz. Tasarım bölümü bittikten sonra asıl konu üretim. Bunun kesim listesini ve malzeme listesini alabilirsiniz. Maliyetinizi görebilirsiniz. Sonraki aşamada ise aldığınız kesim listesini optimizasyon yapıp minimum fre ile nasıl keseceğinizi görebilirsiniz. Optimizasyon programıyla beraber ürünün delik bilgilerini alabilirsiniz. Eğer CNC işleme merkeziniz varsa bunlarla ilgili verileri doğrudan makineye gönderebilirsiniz. Programların özelliği size en başından, yani tasarım yapıp fiyat vermeden en son aşamaya kadar, paketleme ve sevkiyata kadar gerekli olan tüm bilgileri vermesi. Programlar bunu sağlıyor.

‘ÜRÜNÜN ÜRETİM BİLGİLERİNE ANINDA ULAŞIM SAĞLIYORUZ’

HICAD programı Levha, Makina, Çelik mühendisliğini içeriyor, hem de Alüminyum cephe mühendisliğini içeriyor. Ayrıca diğer programların hiç birinde olmayan cephe mühendisliğini de bu program içerisinde ayrı bir ara yüz olarak görebilirsiniz. Komple bir sistem olarak müşterilerimize sunuyoruz. Firmalarımız bu programı satın aldıkları zaman üç boyutlu olarak, bütün detaylarıyla her türlü tasarımı yapabiliyorlar. Bu çelik için de olabilir. Cephe için de olabilir. Her türlü açıdan düz ve karmaşık cepheler HICAD ile kolay bir şekilde tasarlayabiliyorsunuz. Programın en büyük özelliği ise üç boyutlu olarak yaptığınız bir şeyin tüm üretim bilgilerini alabilmeniz. Başka programlarla da üç boyutlu tasarım yapabiliyorsunuz, fakat yaptığınız tasarımın üretim bilgilerini almaya kalktığınızda problem yaşıyorsunuz. Bizde tam tersine bitirdiğiniz anda ürünün kesim listesini, malzeme listesini, levha varsa levha kesim listesini, tüm delik bilgilerini istediğiniz formatta alabiliyorsunuz. Kesim makinalarına ve CNC işlem merkezlerine direk veri gönderiyoruz. Etiket çıkarabiliyoruz. Delik bilgilerinin tamamını çıkarabiliyoruz. Açılı kesim varsa açılı kesim bilgilerini çıkarabiliyoruz. Siz kendinize özel profil veya aksesuar tasarlamak istiyorsanız o işe özel tasarımlar yapabiliyorsunuz. Hem kullanabileceğiniz malzemeleri programın içinde kullanabiliyorsunuz hem de bunu kütüphaneye ekleyebiliyorsunuz. Zaten programın kütüphanesinde çelikle ilgili 10 binden fazla malzeme var. Siz isterseniz daha fazla malzeme de ekleyebiliyorsunuz. Bunu fiyatlandırabiliyorsunuz” diyerek sözlerine devam etti.

‘PROGRAMLARIMIZ 3 AYDA KENDİNİ AMORTİ EDİYOR’

Bu da ciddi anlamda zamandan tasarruf etmek anlamına geliyor. İnsan hatalarından kaynaklanacak zaman ve malzeme kaybını sıfırlamış oluyorsunuz. Diğer bir önemli nokta da, her iki sektöre de sunduğumuz programları aynı zamanda bir komple sistem ile beraber sunuyoruz. Böylece oluşabilecek hataları sıfırlayabiliyoruz. Bundan kaynaklı oluşabilecek fireleri sıfıra indirmiş oluyoruz. Mesela HICAD için söyleyeyim; altı ayda bitecek bir işi bizim müşterilerimiz programımızı kullanarak üç ayda bitirebiliyor. Altı aylık bir iş program haricinde yapıldığında ciddi anlamda insandan kaynaklanan hatalar oluşacaktı. Tasarımı yapanın başka biri, kesim listesini çıkaranın başka birisi, delik bilgilerini çıkaranın başka birisi, etiketlemeyle ilgilenenin başka biri olduğunu düşünürsek hataların da kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası insan devreye girdiğinde ciddi anlamda hatalar oluşuyor. Sadece zamanda değil, hatalardan da kurtarmış oluyorsunuz. Bu, verdiğiniz hizmetin kalitesini arttırıyor. İşi hızlandırıyor. Maddi anlamda da size ciddi bir dönüşü oluyor. Bizim sattığımız ürünler maksimum üç ayda kendi parasını kazandırıyor.

‘MÜŞTERİLERİMİZİN TALEPLERİNE EN UYGUN PROGRAMLARI SATIYORUZ’

Firmalar, işlerine bir ürünü tasarlayarak başlıyor. Sonra da üretim sürecine geçiyorlar. Genel olarak tasarım ile üretim arasında bir kopukluk vardır. Tasarımcı tasarımını yapar, üretim kısmı onu pek fazla ilgilendirmez. Üretici uğraşır durur. Biz ürünlerimizle bu bağlantıyı sağlıyoruz. Biz dedik ki, ‘Bir şeyi tasarlayabiliyorsan, üretebilirsin de.’ Yeni kurulan bir firma bile bu noktadan başlarsa bir sürü hatalardan kurtulur, zaman kaybından kurtulur, daha kaliteli iş yapar, alamayacağını düşündüğü işleri alır. Mesela bizim program verdiğimiz firmalar karmaşık cepheleri daha önceden reddettiklerini söylüyorlar. Ama biz diyoruz ki, bu programı ve eğitimini alırsanız ofiste bunların hepsini bitirebilirsiniz. Yapamam diye bir şey yok, zaten her şeyi program yapıyor. Biz bunu sağlıyoruz.

‘MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Firma olarak müşteri memnuniyetine çok büyük bir önem veriyoruz. Sattığınız programın hizmetini veremiyorsanız, arkasında duramıyorsanız, kurulumunu, eğitimini, desteğini veremiyorsanız zaten satamazsınız ve müşteri memnuniyeti oluşmaz. Bu nedenle rakiplerimizde bizimki kadar eğitmen çalışmıyor. Biz şu anda on üç kişiyiz. Artı olarak çeşitli yerlerde bayilerimiz var. Bir de müşterinin ya da bizim takıldığımız her yerde, bizim çözemediğimiz konular olursa, yurt dışından destek alıyoruz. İnternet ile birlikte yerinde destek kavramı da bitti. Dolayısıyla destek kısmı bizim için artık daha kolay. Firma nerede olursa olsun bilgisayarlarına online olarak bağlanıp müdahale ederek sorunu çözebiliyoruz. Biz de yapamadık diyelim, bu ürünün üreticisi olan firmadan uzman kişiler müşterimizin bilgisayarına bağlanıp problemi çözüyor.

 

İLETİŞİM

Adres: Çamlı Sokak No:16 Dap Royal Center D Blok K:6 D:24
Maltepe - İstanbul Türkiye

Telefon Numaralamız:
+90 216 471 17 44
+90 216 471 17 43
+90 216 305 79 26
+90 505 335 06 73

BÜLTEN

Bültenimize kaydolarak sitemizdeki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright © 2024 | BSA YAZILIM